Marek Bogdanovski

Kontakt
Marek Bogdanovski
Hlinky 505/118, 603 00 Brno-střed-Pisárky, Česko

Marek absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 2019 a řady DRV jako advokátní koncipient posílil krátce poté. Již během studia působil jako praktikant ve znojemské advokátní kanceláři, kde se věnoval zejména oblasti občanského práva. V rámci praxe na Okresním státním zastupitelství ve Znojmě pak čerpal znalosti i v oblasti trestního práva a mimo to se po dobu studia věnoval také překladům právních textů z a do německého jazyka.

V DRV je Marek členem nemovitostního týmu. Spolu s jeho dalšími členy tak poskytuje klientům právní poradenství a komplexní podporu zejména v oblasti větších či menších akvizic (formou share i asset dealů) zaměřených primárně na nemovité věci, ale i v případech „každodenních“ nemovitostních transakcí, nájemních smluv nebo stavebních záměrů. Komplexní podpora přitom zahrnuje nejen strukturování samotné transakční dokumentace, ale především také provádění důkladných právních prověrek akvizičních cílů s přesahy do dalších právních odvětví.

Vedle oblasti nemovitých věcí se Marek dále věnuje především právu obchodních korporací včetně jejich přeměn, mezinárodnímu právu soukromému a závazkovému právu. V posledně jmenované oblasti Marek ve spolupráci s německými advokáty působícími v DRV klientům asistuje i v mezích německého práva. S Markem se pak také setkají německy hovořící klienti poptávající právní služby v oblasti českého práva.

Marek hovoří plynně německy, anglicky a makedonsky, pasivně ovládá srbochorvatštinu.