Kaj Ständer

Kontakt
Kaj Ständer
Vinohradská 35/25, 120 00 Praha 2

Kaj Ständer je německý a český advokát, zapsaný u Mnichovské advokátní komory v Německu a u České Advokátní Komory v ČR. Studoval na univerzitě v Pasově a Západočeské univerzitě v Plzni. Svou právní praxi absolvoval u referendáře v Norimberku a v Praze.

Od roku 2010 se specializoval v renomovaných mezinárodních advokátních kancelářích na M&A a Private Equity transakce a právo obchodních společností. Klientům přitom radil již před zahájením transakce, během ní i po jejím skončením. Dále, pracoval více než tři roky u jednoho z největších Private Equity fondů střední a východní Evropy, kde měl na starost německý trh a rovněž transakce v ČR.

Kaj radí českým klientům a klientům z dalších zemí střední a východní Evropy při vstupu na německý trh a při aktivitách na německém trhu, pomáhá také s jejich investicemi do jiných zemí a spolupracuje přitom s partnerskými právními kancelářemi.

Ohledně českého práva radí mezinárodním klientům (např. z Německa, Itálie, Švédska, Švýcarska, Ameriky a Asie) a koordinuje jejich aktivity prostřednictvím sítě Visegrad+ v Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Kaj je německým a českým rodilým mluvčím, hovoří také plynně anglicky a francouzsky.